TUNCAY SOUND; Diyarbakır’ dan Dünya’ ya May31

Etiketler

İlgili Yazılar

Sosyal Medya

TUNCAY SOUND; Diyarbakır’ dan Dünya’ ya

1984 yılında bölgemizde öncülük yaparak oluşturduğu en iyi müzik grubu olan “Tuncay Kardeşler Orkestrası” ile müzik ve ses sektörüne adım atan “TUNCAY SOUND”, 1989-1994 yılları arasında yayın hayatına başlayan yerel TV ve radyoların ses kayıt cihazlarını ve yayın yönetim stüdyolarının tüm sistemlerini kurarak hizmet ağını genişletti.

M. Meyser TUNCAY Tuncay SOUND Yönetim Kurulu Başkanı

1994 sonrası en küçük kardeş olan M. Meyser TUNCAY yönetiminde hızlı bir şekilde büyüme sürecine giren “TUNCAY KARDEŞLER”, bugün Türkiye’nin 3., bölgenin ilk ve tek kuruluşu olan “TUNCAY/SOUND” u kurdular.

2002 yılından itibaren hedef ve kapasitesini büyüterek tüm Türkiye’ye hizmet vermeye başlayan “TUNCAY/SOUND”; 40 kişilik ekip kadrosu, 2 adet malzeme taşıyıcı tır, 2 adet jeneratör aracı, 2 adet “starbus” miting otobüsü, 1 adet “starbus” minibüs ve ayrıca özel olarak tasarlanmış olan anında mini çalışma ofisi, yatak, wc/duş dönüşme özelliğine ve ayrıca 80 cm den 400 cm ye kadar yükselebilme özelliğine sahip “T/SOUND-REMİXCAR” araç portföyüne sahip olarak sunduğu hizmet kalitesiyle tüm organizasyonların aranılan ismi konumundadır.

390 m² kapalı alana sahip depo ve 64 m² lik showroomuyla, ses-sahne-Işık-Truss, barkovizyon, sinevizyon, led ekran, gökyüzü robotları, mobil jeneratör sistemleri ve catering, defile, festival, konser organizasyon hizmetleri ile sunduğu kaliteli hizmet, yarattığı istihdam, hem de bölge tanıtımına sağladığı katkılarla bölgenin haklı gururu olmanın kıvancını yaşıyor.

Bu yıl ilkini Irak’ın Erbil kentinde düzenlenen bir konser etkinliği ile gerçekleştiren “TUNCAY/SOUND”, önümüzdeki dönemlerde ise Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Kıbrıs etkinlikleri ile dünyaya açılarak hem bölgenin hem de ülkemizin gururu olmaya devam edecek.